ALPHASONIK
  • Order within 9 hours and 14 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 1 x 800W @ 4 Ohms 1 x 1600W @ 2 Ohms
  • Features: Nickel Plated Terminals Extruded Aluminum Heat Sink Low Level Input High Level Input Low Level Output Remote Bass Knob Included Mil Spec Double-Sided Glass Epoxy Circuit Board 4-Way Protection Circuitry: Thermal, Short Circuit, Overload and DC Offset Variable Low-Pass Crossover: 50Hz - 250Hz Variable Input Sensitivity: 200mV - 6V 45Hz Bass Boost: 0 - 12dB ATC Fuse: 30 Amp x 2
  • Product Dimensions: 7.01" x 2.09" x 9.45" (178 x 53 x 240mm)