ALPHASONIK
  • Order within 12 hours and 19 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 4 x 75W @ 4 Ohms 4 x 135W @ 2 Ohms 4 x 250W @ 1 Ohm 2 x 250W @ 4 Ohms Mono 2 x 500W @ 2 Ohms Mono
  • Features: Nickel Plated Terminals Extruded Aluminum Heat Sink Low Level Input M-Spec Double-Sided Glass Epoxy Circuit Board 4-Way Protection Circuitry: Thermal, Short Circuit, Overload and DC Offset Frequency Response: 15Hz-20kHz Low-Pass Crossover: 50Hz - 6kHz High-Pass Crossover: 15Hz - 6kHz Variable Input Sensitivity: 200mV - 6V Bass Boost: 0 - 12dB
  • Product Dimensions: 7.28" x 2.30" x 8.98" (185 x 58.5 x 228mm)