Aexit AC110/220V DC5V Power Protection 12A 60W Switching Power Uninterrupted Power Supply (UPS) Supply Adapter
AEXIT
  • Order within 21 hours and 46 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Item Name : Switching Power Supply;Model No. : S-60-5;Power Type : Constant Voltage
  • Input : AC 100-120V, 1.4A, 50/60Hz;AC 200-240V, 0.7A, 50/60Hz : AC 200-240V, 0.7A, 50/60Hz;Output : DC +5V, 12A
  • DC Output Power : 60W;Size : 15.9 x 9.7 x 3.8cm/ 6.3" x 3.8" x 1.5" (L*W*T)
  • Case Material : Metal;Main Color : Silver Tone
  • Net Weight : 444g;Package Content : 1 x Switching Power Supply
Cooling by free air convectionAutomatic protection for short circuit, over voltage, over current & high temperature.It is widely used in CCTV, radio, correspondence, LED display screen, industry control, broadcasting, desktop, network, etc.Single Output position design for power supplying.110V / 220V is selected by switching before power on, please check the input voltage to avoid damage.
Shipping and Returns
Aexit.
Aexit AC110/220V DC5V Power Protection 12A 60W Switching ...