acer Swift 14 AI Copilot+ PC | 14.5" 2.5K 120Hz Display | Unlock AI Experiences | Snapdragon X Plus 10-Core Processor | 16GB LPDDR5X | 1TB SSD | Wi-Fi 7 | Windows 11 Home | SF14-11-X128 (Renewed)
ACER
  • Order within 9 hours and 22 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Screens that Speak to Your Senses - Delight your senses with s stunning 14.5" 120Hz WQXGA ultra-high resolution TV Rheinland Eyesafe Certified 2.0 display acting as a panoramic playground for entertainment, artistic expression, and engaging AI experiences that dazzle the eye. (14.5" 16:10 display has approximately 12.8% more viewing area than a 14" 16:9 display)
  • Snapdragon[2] X Plus X1P-64-100 (42MB Total Cache) - CPU: Qualcomm Oryon CPU (10-Cores and Up to 3.4GHz), NPU: Qualcomm Hexagon NPU (45 TOPS), GPU: Qualcomm Adreno GPU (Up to 3.8 TFLOPs), VPU: Qualcomm Adreno VPU (Supports AV1 encode and decode for up to 4K HDR)
  • 16GB Onboard LPDDR5X Memory and 1TB PCIe Gen 4 SSD | 2 USB Type-C Ports support USB 4 (up to 40Gbps), USB Charging & Power Delivery (Up to 65W) and HDMI 1.4 support with included USB Type-C to HDMI cable | 2 - USB 3.2 Gen 1 Ports (one featuring power-off charging) | Up to 24-hours battery life (based on Video Playback Tests) | Dimensions: 12.7" W x 8.9" D x 0.38 - 0.65" H [3] | Windows 11 Home
Shipping and Returns
acer.
acer Swift 14 AI Copilot+ PC | 14.5" 2.5K 120Hz Display |...