AboveTEK Anti-Theft Tablet Kiosk Stand Heavy-Duty 10.8 lbs Aluminum Security Mount, 360 Swivel & Lock, Fits Samsung Galaxy Tab S11/S10/S9/S8 Ultra (14.6") for Retail & Business (Black)
ABOVETEK
  • Order within 8 hours and 38 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Exclusive Ultra Compatibility: Designed with a single, specialized panel for a precise, gap-free fit Fits Samsung Galaxy Tab S11/S10/S9/S8 Ultra (14.6 Inch) : This custom enclosure is built exclusively for the entire 14.6-inch Ultra series, functioning as a dedicated, professional tablet holder stand. (Note: Strictly NOT compatible with 11" models or 12.4" Plus models.)
  • Unmatched 10.8 lbs Stability: Industrial-grade stability is guaranteed by the overall product weight of 10.78 lbs (4.89 kg) : This ultra-heavy-duty stand features a 2 lb metal base and wide 9.7" x 9.7" dimension which ensures the tablet stand for desk use remains rock-solid, preventing tipping during customer interaction, and providing the ultimate stable platform.
Shipping and Returns