6mm M12 Lens No Distortion Large Format for up to 1/1.8 inch Sensors CCTV Commonlands CIL062-F4.0-M12ANIR
COMMONLANDS
  • Order within 13 hours and 16 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • The CIL062 is a no distortion 6.2mm M12 Lens for up to 1/1.7" 10MP cameras. The hybrid glass/plastic design and small form factor make this a good high quality option for budget-optimized projects.
  • Compact Form Factor: A 6mm M12 lens has FoV similar to a full frame format 35mm lens.
  • Large Format: Suitable for up to 1/1.8" 9.0mm image circle.
Shipping and Returns
Commonlands.
6mm M12 Lens No Distortion Large Format for up to 1/1.8 i...