40B00300US Thinkpad Docking Station USB C - Supports 4K Display, Lenovo Thunderbolt 4 Dock with 300W, HDMI, DP & Thunderbolt Cables
KONCEPT
  • Order within 18 hours and 7 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • High Capacity Power-Delivery - Stay powered throughout the day with the included 300W, capable of delivering up to 230W to compatible ThinkPad Workstationsensuring consistent, reliable charging for high-performance setups.
  • Expanded Port Selection - Offers a wide range of connectivity options, including 2 DisplayPorts and 1 HDMI (supporting one 8K or up to four 4K monitors), 4 USB-A 3.2 Gen 2 ports, 1 USB-C port, 1 Thunderbolt 4 port, plus a Gigabit Ethernet jack, 3.5mm audio port, and up to 230 for maximum versatility.
Shipping and Returns