3pkg - Pair of HFX12D4 12" Subwoofer + ZG-1200.1D Monoblock Amplifier + AKK44 Amplifier Kit
HIFONICS
  • Order within 9 hours and 24 minutes to get between May 21 - May 27
Description
Package Deal - 2 Subwoofers + 1 Amplifier + Amplifier Installation Kit
Qty 2: HFX12D4 - 12" D4 Subwoofer
Power Handling: Peak 800W / RMS 400W
Sensitivity: 87.25 dB
Xmax: 6.5 mm
Mounting Depth: 5-5/8"
Mounting Diameter: 10-15/16"
Qty 1: ZG-1200.1D - 1200W Monoblock Amplifier
Power Rating:
4 Ohms: 300 Watts x 1 RMS
2 Ohms: 600 Watts x 1 RMS
1 Ohms: 1200 Watts x 1 RMS
4 Ohms: 600 Watts x 1 Max
2 Ohms: 1200 Watts x 1 Max
1 Ohms: 2400 Watts x 1 Max
Qty 1: AKK44 4 Guage Amplifier Wire Kit
Shipping and Returns
Hifonics.
3pkg - Pair of HFX12D4 12" Subwoofer + ZG-1200.1D Monoblo...