350W UPS Charger Switching Power Supply 12V 24V AC DC 13.8V 20A 27.6V 10A 100-240V Uninterruptible Power SMPS PSC-350-12 PSC-350-24(24V)
DOWPLUM
  • Order within 3 hours and 41 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Motor
Motor
350W UPS Charger Switching Power Supply 12V 24V AC DC 13.8V 20A 27.6V 10A Uninterruptible Power SMPS PSC-350-12 PSC-350-24To ensure the lifetime of the power supply, pls don't use full load when you use it. We recommend the use power should be 80% of the rated power.For example: the label of the power supply is 500W, use power should be : 500W*80%=400W
GREEN:DC output
RED:AC input
Type : Power Supply
High-concerned chemical : None
Output Power : 301 - 400W
is_customized : No
Output Current : 0-15A
Model Number : PSC-350-12,PSC-350-24
Output Frequency : 47-63Hz
Output Type : SINGLE
Output Voltage : 12v/24v
Product size : 215*115*30 mm (L*W*H)
Shipping and Returns
DOWPLUM.
350W UPS Charger Switching Power Supply 12V 24V AC DC 13....