![[2025 New] Surface Docking Station- 2 Year Warranty - 10 in 1 Surface Dock with HDMI Ethernet SD/TF 5*USB PD, Docking Station for Surface Pro 11/10/9/8/X/7/6/5, Surface Laptop,Surface Book](https://images.directnine.io/products/HAB0G2XWTV8P/1_71FhLWejwtL_desktop.jpg)
QUANLEX
[2025 New] Surface Docking Station- 2 Year Warranty - 10 in 1 Surface Dock with HDMI Ethernet SD/TF 5*USB PD, Docking Station for Surface Pro 11/10/9/8/X/7/6/5, Surface Laptop,Surface Book
Order within 12 hours and 36 minutes to get between May 21 - May 27
Description
- Multi-Functional 10 IN 1 Surface Docking StationWith this Surface hub multiple adapter you can easily extend your laptop from one Surface Connection port into 10 ports, you get 4K HDMI, 3*USB 3.0 ports, 2*USB C Data Transfer port(Speed up to 5Gbps), USB C Power Delivery Port(Up to 100W), Gigabit Ethernet(1Gbps), SD/Micro SD card readers.Enjoy seamless plug-and-play connectivity with your Surface devices
- Surface Dock Hub with Ultra HD 4K HDMI OutputExperience cinema-grade clarity with the Surface hub hdmi port! This Surface hdmi multiport adapter delivers crystal-clear 4K@60Hz video, turning mundane business trips into movie nights. Surface pro Docking Station transforms hotel TVs into 4K workstations. The Surface hub isn't just for work it's your entertainment upgrade.
- 100W PD Surface pro adapter multiportPower through deadlines with the Surface pro docking station's 100W PD! This Surface pro adapter multiport keeps your device charged while driving monitors and peripherals. No Worry about the power while during video conferences or Surface hub for laptop-intensive tasks.The docking station for Surface Pro/Go is your productivity partner. NOTE: charger not included.