2 Kicker KMFC65 6.5" 195w White Marine LED Speakers+Surface Mount Pods 46KMFC65W (Renewed)
KICKER
  • Order within 19 hours and 28 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Features: 2 KICKER KMFC65 6.5" 195w White Marine LED Speakers+Surface Mount Pods 46KMFC65W. Four-Ohm Voice Coil. 3/4-Inch Titanium Tweeter. Sun Light Treated Polypropylene Woofer With Santoprene Surround
  • Meets or Exceeds ASTM Standards for UV** and Salt/Fog Exposure***. Specifications: Woofer: 6-1/2 inch, 16 cm. Tweeter: 3/4 inch, 2 cm. Tweeter Dome Material: titanium. Rated Impedance: 4 Ohms
  • Peak Power Handling: 195 Watts. Continuous Power Handling: 65 Watts RMS. Sensitivity: 90 (1W, 1m). Frequency Response: 35-21k Hz. Height: 8-1/4 inch, 22.8 cm. Diameter: 7 inch, 17.7 cm
  • Depth 9-11/16 inch, 24.5 cm. LED Lighting
Shipping and Returns
KICKER.
2 Kicker KMFC65 6.5" 195w White Marine LED Speakers+Surfa...