(2) KICKER 48BTCAN65 6.5" Powered Tower Speakers w/Bluetooth Bundle with Rockville House Party Speaker (2 Items)
KICKER
  • Order within 19 hours and 29 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Package Includes: (1) Pair KICKER 48BTCAN65 6.5" Powered Tower Speakers w/Bluetooth 4 ATV/UTV BTCAN65. (1) Rockville Go Party ZR10 Dual 10" Portable Wireless LED Bluetooth Speaker+UHF Mic
  • Features of 48BTCAN65: Pair KICKER 48BTCAN65 6.5" Powered Tower Speakers w/Bluetooth 4 ATV/UTV BTCAN65. Two-Way System with 6.5-inch woofers and 1-inch tweeters. Weather-proof, square speaker enclosures with IP66 Rating. Multi-color, RGB LED-lit enclosures. Wired Remote Control back-lit with oversized buttons. Internal Power Output of 150 watts (75w/ch, @10% THD). Controlled via device (paired with Bluetooth) or remote.
  • Stereo AUX Input available to hard-wire your source device. Line-Out Connection for system expandability. Fits round or square tubing up to two inches wide. Specifications:. . Woofers [in, mm]: 6 1/2, 160. Tweeters [in, mm]: 1, 25. Power Output [watts/ch @ 14.4V, 102. Speaker Cans Depth [in, cm]: 7-7/8, 200. Speaker Cans Height [in, cm]: 6-5/8, 168.
  • What's in the Box of GoParty ZR10: Dual 10" Powered 1,000 Watt Bluetooth Speaker with 12V, 9AH Rechargeable Battery. Remote control. Power Cable. Metal UHF Wireless Microphone. Owners manual. Warranty. Features: Rockville Go Party ZR10 Dual 10" Battery Powered Bluetooth Party Speaker + UHF Microphone. 1,000 Watts peak / 200w RMS. Bluetooth music streaming with any smartphone, tablet, Alexa device, etc.
  • TWS - True Wireless Stereo - Wirelessly link 2 speakers. 12V 9 AH Rechargeable battery lasts 14 hours at 25 % volume, 7.3 hours at 50% volume, and 4.5 hours at 90% volume. Built In Bluetooth, USB, SD. Built in party LED lights with 3 modes that spectrum analyze to the music and have multiple colors (You can change modes or turn the LED lights off from the speaker controls or from the remote). Perfect for house party's, Home use, DJ, tailgating, camping, and many other applications.
Shipping and Returns
KICKER.
(2) KICKER 48BTCAN65 6.5" Powered Tower Speakers w/Blueto...