1pcs Safety Light Curtain APS30 3/5/10M Protect Switch Area Sensor 14-18 Beams 40mm Grating Security Device 24V(APS30-1840,3M Distance_NPN PNP Universal)
ZGTUYEAJ
  • Order within 19 hours and 26 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Switches
  • Safety Light Curtain APS30 3/5/10M Protect Switch Area Sensor 14-18 Beams 40mm Grating Security Device 24V
SPACING
40mm
OPERATING VOLTAGE
DC24V10%
POWER CONSUMPTION
5W
AMBIENT TEMPERATURE
20,RH85%
CONNECTION METHOD
M12 connector cable(3 pins with 2 wire)
M12 connector cable(4 pins with 4 wire)
SECTION SIZE
30*30mm