1pcs 154mm HD Double Separation Objective Lens - 750/1200mm Focal Length, Multi-Layer Coating for Telescopes(D154F750 Single-Layer)
CHENREN
  • Order within 19 hours and 31 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • High-definition 154mm objective lenses devised for astronomical telescopes, ensuring superior image clarity and detail.
  • Available in two focal lengths: 750mm and 1200mm, providing flexibility for various astronomical observations.
Product Name: 154mm Series High-definition Double Separation Objective Lenses for Astronomical Telescopes
Diameter D:154mm, Focal Length F: 750mm/1200mm Optional
Combined image :1/4-1/8
Diameter tolerance :+0/ -0.12mm
Center thickness tolerance :0.2mm
Focal length tolerance :0.1%
Finish :60/40
Eccentric :1'
Shipping and Returns
CHENren.
1pcs 154mm HD Double Separation Objective Lens - 750/1200...