1pc D305F1200 305mm Parabolic Newtonian Reflector Primary Mirror with 80mm Secondary Mirror for DIY Astronomy Telescopes(80mm Secondary Mirror)
ZGHQHCDRH
  • Order within 15 hours and 30 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 305mm parabolic primary mirror with a focal length of 1200mm, devised for optimal light gathering and sharp image .
  • Includes an 80mm secondary mirror, perfect for enhancing the performance of your homemade astronomical telescope setup.
Please select the main mirror, or secondary mirror, or complete accessories according to your needs
Shipping and Returns
ZGHQHCDRH.
1pc D305F1200 305mm Parabolic Newtonian Reflector Primary...