1pc D203F750 Parabolic Newtonian Reflector Primary Mirror 203mm with 70mm Secondary Mirror - for Astronomy Enthusiasts(D203F750 parabolic Main Mirror)
RGKOUZ
  • Order within 9 hours and 14 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Parabolic primary mirror with a 203mm aperture and 750mm focal length, devised for optimal light collection and clarity in astronomical observations.
  • Includes a 70mm secondary mirror, featuring a durable aluminum coating and protective film to prevent scratches and ensure longevity.
Shipping and Returns