1pc D203F750 203mm Parabolic Newtonian Reflector Primary Mirror with 70mm Secondary Mirror for DIY Astronomy Telescopes(D203F750 parabolic Main Mirror)
URZM
  • Order within 12 hours and 16 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 203mm Parabolic Primary Mirror with a 750mm focal length, devised for optimal light gathering and clarity in your astronomical observations.
  • Includes a 70mm secondary mirror, featuring an aluminum-coated surface for enhanced durability and scratch resistance, perfect for DIY telescope projects.
Shipping and Returns
URZM.
1pc D203F750 203mm Parabolic Newtonian Reflector Primary ...