1pc D150F750 Parabolic Newtonian Reflector Primary Mirror with 35mm Secondary Mirror - DIY Telescope Accessory(D150F750 parabolic Main Mirror)
XXKKUQSD
  • Order within 7 hours and 37 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Parabolic Primary Mirror with a diameter of 150mm and a focal length of 750mm, devised for superior light convergence and clarity.
  • Features a 35mm secondary mirror, coated with aluminum and protective film to prevent scratches and enhance durability.
Please select the main mirror, or secondary mirror, or complete accessories according to your needs
Mirror-related knowledge
The difference between spherical primary mirror and parabolic primary mirror:
Shipping and Returns