1pc D150F750 Parabolic Newton Reflector Primary Mirror & 35mm Secondary Mirror - High Precision DIY Astronomy Accessory(D150F750 parabolic Main Mirror)
DUOYING
  • Order within 12 hours and 42 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Parabolic Primary Mirror with 150mm Aperture and 750mm Focal Length for superior light convergence and clarity.
  • Includes a 35mm Secondary Mirror, devised for optimal performance in DIY astronomical telescope projects.
Shipping and Returns