URZM
  • Order within 23 hours and 45 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 150mm spherical primary mirror devised for optimal light reflection, ensuring clear and bright images of bodies.
  • Includes a 35mm short-axis elliptical secondary mirror, enhancing your telescope's performance for detailed planetary observations, including the moon.
  • Focal length of 1200mm (F8 high focal ratio) allows for excellent magnification and clarity, making it ideal for both novice and experienced astronomers.