ZQIHAON
  • Order within 21 hours and 45 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 150mm primary mirror with a spherical devise for superior light reflection and clarity during astronomical observations.
  • Includes a 35mm short-axis elliptical secondary mirror, enhancing the telescope's ability to capture detailed images of bodies.
  • Focal length of 1200mm (F8 high focal ratio) allows for excellent magnification and clear viewing of planets and the moon.