12V/24V Pure Sine Wave Inverter 2000W 220V/110V DC(S-PSW-12V-2000W-Eu)
FJXLTVON
  • Order within 19 hours and 46 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Power Inverters
Power Inverters
Type: Solar inverter
Circuit topology: Full-bridge
Output voltage waveform: Sine wave
Input voltage range: 12V-60V
Output voltage: 110V/220V
Output power: 2000W
Inverter efficiency: 90
Load regulation: 15
Output frequency: 50Hz/60Hz
External dimensions: 425*280*170mm
Maximum output power: 2000W
Continuous output power: 2000W
Specifications: S-PSW-12V-2000W-European Standard
Specifications: PSW-12V-2000W-US Standard
Specifications: S-PSW-24V-2000W-European Standard
Shipping and Returns
FJXLTVON.
12V/24V Pure Sine Wave Inverter 2000W 220V/110V DC(S-PSW-...