12V Laptop Charger Replacement Compatible with SGIN M17 Pro Notebook PC Computer, Power Cord AC Adapter Fit for SGIN M17Pro M17S 17 Inch 17.3" Windows 11 Laptop PC Model SGIN-M17S 12VDC 12.0V DC12V
HIENADTOR
  • Order within 3 hours and 42 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Compatible Models: The 12V 36W laptop charger cord replacement is compatible with SGIN M17 Pro M17Pro M17S 17 Inch 17" Windows 11 Laptop Notebook Computer PC; fit for SGIN 17.3 inch laptop model SGIN-M17S 12VDC 12.0V DC12V +12V 12 Volt 12 Volts 12 V 12 VDC 12.0 V Power Supply
  • Specifications: The AC power adapter for SGIN M17S is designed in global input voltage range: 100-240 Volt 50/ 60HZ; output: 12V 3A 60W(compatible with 12V 2.5A/ 2A), connector type: round tip
  • Security Protections: The 12v power supply cord for SGIN 17 inch laptop replacement parts has been certificated by UL(The report reference id: E482416), which is built in protection design of over current, temperature and load protection
  • Two Upgrades: The battery charger charging cord for SGIN laptop 17.3 inch adopts the design that 2 power plugs are snap-in, which is more durable and safer. The extra length of 6.5 FT/ 79 IN charger cable allows your device to reach the socket enough
  • Package included: 1 piece of 12V 36W charger cord fits for SGIN M17 Pro M17Pro 17 17.3 Inch 17" 17.3" Windows 11 laptop notebook computer; 1* User Manual; please feel free to contact us if any questions before order, and we will reply as soon as possible within 24 hours
12V 3A Laptop Charger Replacement Compatible with SGIN M17 Pro Notebook Computer, Power Cord AC Adapter Fit for SGIN M17Pro M17S 17 Inch 17.3" Windows 11 Laptop PC Model SGIN-M17S 12VDC 12.0V DC12V
Shipping and Returns
HIENADTOR.
12V Laptop Charger Replacement Compatible with SGIN M17 P...