1/2/5m Single core PVC sheathed Flexible Wire RV0.3/0.5/0.75/1.0/1.5/2.5/4MM Electronic Wire 22 20 13 11 9 5 3AWG Signal Extension Cable(Rojo,15 AWG 5meters)
HEROEOT
  • Order within 5 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Rated Voltage : 300V/500V
  • Material : PVC sheath/pure copper core
  • Model Number : RV
  • Conductor Material : Copper
  • Insulation Material : PVC
22AWG corresponds to 0.3MM, 20AWG corresponds to 0.5MM, 18AWG corresponds to 0.75MM, 17AWG corresponds to 1.0MM, 15AWG corresponds to 1.5MM, 13AWG corresponds to 2.5MM, 11AWG corresponds to 4MM, and 9AWG corresponds to It is 6MM, 7AWG corresponds to 10MM, 5AWG corresponds to 16MM, and 3AWG corresponds to 25MM.
Model Number : RV
Type : Insulated
Conductor Material : Copper
Insulation Material : PVC
Origin : Mainland China
Function 1 : soft
Function 2 : High quality pure copper
Rated Voltage : 300V/500V
Wish you a very good time here
Shipping and Returns