11 in 1 Docking Station with 4K@60HZ HDMI+VGA, Pro Docking Station Power Supply for Pro 11/10/9/8/X/7/6/5/4/3, Laptop Go, Laptop 6-1, Book 3/2/1
Order within 7 hours and 55 minutes to get between May 21 - May 27
Description
- 11-IN-1 Docking StationMulti-functional Dock instantly transforms your device into a desktop PC. The dock station uses connection technology, which has high-speed transmission of video, audio and data keep your desktop tidy. 11-in-1 Dual display Pro dock equips with 4K@60HZ HDMI ports, 1080P@60Hz VGA port, Gigabit RJ45 port, 2x USB C Data port, USB 3.0 Ports, 2x USB 3.0 Ports, SD/TF Micro SD card slot, 60W DC Power Supply.
- 4K@60HZ HDMI adapter for DockSpro docking station dual monitor(HDMI+VGA) support Extend Or Mirror Mode. Connect up to two monitors and enjoy stunning visuals and crystal-clear display quality that will elevate your work and entertainment experience. 4K HDMI support resolutions up to 3840 x 2160@60Hz. VGA port supports display resolutions up to 1920 x 1080@60Hz. Note: All resolution will be 1080P@60HZ if VGA is connected.
- Ethernet Port & 60W Power SupplyPro LAN Adapter offers full 10/100Mbps over RJ45 Ethernet port, which can download movies quicker, transfer files faster, and reduce latency, pro 10 dock ensure your network connection more stable. MS laptop docking station features with 60W power supply adapter, enjoy faster charging speed and improve your office efficiency.
Shipping and Returns
Rocketek.
11 in 1 Docking Station with 4K@60HZ HDMI+VGA, Pro Dockin...