11 HBH series 0.45kg.cm 0.8A hybrid stepper motor 28HBH28 0804A|Stepper Motor| -
DIRECTNINE BASICS
  • Order within 15 hours and 32 minutes to get between May 21 - May 27
Description
Note:
Thank you for your cooperation.
Taizhou Newkye Electronics CO.,LTD
11 HBH series hybrid stepper motor 0.45kg.cm 0.8A 28HBH28-0804A
Model named:
Motor model consists of frame, product name code, performance parameter code, etc.
57 HB H 41 - 030 4 A
1. Motor Frame size: 57mm
2. Hybird stepper motor
4. Motor length: 57mm
5. Motor current: three-digit0.01A (030 means 0.3A)
6. Number of motor lead wire: 4
7. Type of shaft: A means single shaft, B means double shaft.
11 HBH series hybrid stepper motor parameter list
Item
Step Angle
Step Angle Accuracy
Resistance Accuracy
Inductance Accuracy
Temperature Rise
Ambient Temperature
Insulation Resistance
Dielectric Strength
Shaft Radial Play
Shaft Axial Play
Specifications:
1.8
5%
10%
20%
80 degree Max
-20~+50
degree
100M Min.
500VDC
500VAC
for one minute
0.02Max
(450g- load)
0.08Max
(450g- load)
Model
No. of
phase
Voltage
(V)
Current
(A)
Inductance
(mh20%)
Resistance
(10%)
Holding Torque
(kg.cm)
Rotor Inertia
(g.cm2)
Weight
(kg)
Length
(mm)
Lead wire number
(no.)
28HBH28-0804A
2
28HBH32-0254A
2
28HBH45-0504A
Shipping and Returns
DirectNine Basics.
11 HBH series 0.45kg.cm 0.8A hybrid stepper motor 28HBH28...