HEROEOT
  • Order within 15 hours and 32 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Insulation Material: PVC
  • Conductor Type: Stranded
  • Conductor Material: copper
  • Application: Underground
  • Type: Insulated
Buyers notes:
For example:
And so on for other selections!
Tech Parameters
BVR2.5 square copper wire structure 19*0.41mm ,outer diameter about 3.7mm;
BVR4 square copper wire structure 19*0.52mm outer diameter about 4.2mm;
BVR6 square copper wire structure 19*0.64mm ,outer diameter about 4.9mm;
BVR10 square copper wire structure 49*0.52mm ,outer diameter about 7mm;
BVR25 square copper wire structure 98*0.58mm ,outer diameter about 10.5mm
BVR35 square copper wire structure 133*0.58mm ,outer diameter about 12mm
BVR50 square copper wire structure 133*0.68mm ,outer diameter about 14mm
BVR70 square copper wire structure 189*0.68mm ,outer diameter about 16mm