100MM 87MM DC12V 4PIN GAA8S2U FDC10H12D9-C GPU Fans for PowerColor RX 5600XT 5700XT 5700 X Graphics Card Cooling Fan (Fan-A)
LNACXNC
  • Order within 21 hours and 31 minutes to get between May 22 - May 28
Description
  • -Replacement For PowerColor RX 5600XT 5700XT 5700 X.Please check your GPU for compatibility.
  • -Model: GAA8S2U FDC10H12D9-C / Voltage: DC 12V / Current: 0.45AMP 0.35AMP / Power Connector: 4-Pin Header
  • -Fan Dimensions (L x W x H): approx. 100mm x 100mm 87mm x 87mm/ Mounting holes distance: approx. 40mm*40mm* 40mm(Center to Center)
  • -The Video Card Fan do not coith any screws, please keep your own screws.
Specification:
Fan A and C
Model: GAA8S2U
Voltage: DC 12V
Current0.45AMP
Fan Dimensions (L x W x H): approx. ca.100mm * 100mm
Mounting hole distance: 40mm * 40 mm *40mm (midden tot midden)
Power Connector: 4-pins header
Fan B
Model: FDC10H12D9-C
Voltage: DC 12V
Current0.35AMP
Fan Dimensions (L x W x H): approx. ca.87mm * 87mm
Power Connector: 4-pins header
Applications:
PowerColor RX 5600XT
PowerColor RX 5700XT
PowerColor RX 5700 X
Attention:
2. This item is a video card fan replacement. Don't include Mounting screws, Heatsink or others.
Shipping and Returns
LNACXNC.
100MM 87MM DC12V 4PIN GAA8S2U FDC10H12D9-C GPU Fans for P...