HYX FIBER CABLE
  • Order within 8 hours and 19 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 5.0MM OD ARMORED OUTDOOR FIBER PATCH CABLEThe 4 core OS2 LC fiber optic cable features a larger 5.0mm outer diameter, providing superior robustness compared to standard 3.0mm cables. Ideal for high-wear environments like outdoor installations or industrial settings, It enhances lifespan.