10" Resealable Record Outer Sleeves - Super Clear Premium 2 Mil Thick - Archival Quality BOPP - 10-3/4" x 10-3/8" + 1-1/2" Flap - 10SB02RS (500)
SQUARE DEAL RECORDINGS & SUPPLIES
  • Order within 12 hours and 19 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 10-3/4" Width x 10-3/8" Height + 1-1/2" Flap (or 273mm x 264mm + 38mm flap) - The Perfect Size!
  • Fits Single, Double, & Gatefold 10" Records
  • Made by Long Term Record Supply Professionals - Sleeve Sellers for 40+ Years
  • This listing is for 1000 individual sleeves.
Resealable, Archival Quality, Acid-Free, Anti-Static Crystal Clear Biaxially-Oriented Polypropylene - Perfect Protection For Your Collection! 10-3/4" Width x 10-3/8" Height + 1-1/2" Flap (or 273mm x 264mm + 38mm flap) - The Perfect Size! Fits Single, Double, & Gatefold 10" Records. Made by Long Term Record Supply Professionals - Sleeve Sellers for 40+ Years.
Shipping and Returns
10" Resealable Record Outer Sleeves - Super Clear Premium...