0.55A 93MM PLD10015B12H 4PIN DC12V GPU Fans for GIGABYTE RX6800XT 6900XT AORUS Graphics Card Cooling Fan (Fan-D)
DUJVCZB
  • Order within 12 hours to get between May 21 - May 27
Description
  • Replacement For GIGABYTE RX6800XT 6900XT AORUS.Please check your GPU for compatibility.
  • The diameter of the fan is 93m, the screws mount hole pitch is 42m
  • Voltage: DC 12V / Current:0.55 AMP Power / Connector: 4-Pin Header
  • The Video Card Fan do not come with any screws, please keep your own screws.
Specification:
Model:PLD10015B12H
Voltage: DC 12V
Current: 0.55AMP
Fan Dimension (L x W x H): approx. 93mm * 93mm
Mounting holes distance: approx. 42mm* 42mm* 42mm(Center to Center)
Power Connector: 4-Pin Header
Applications:
For GIGABYTE RX6800XT AORUS
For GIGABYTE RX6900XT AORUS
Ttention:
2. This item is a video card fan replacement. Don't include Mounting screws, Heatsink orother.
Shipping and Returns
DUJVCZB.
0.55A 93MM PLD10015B12H 4PIN DC12V GPU Fans for GIGABYTE ...